Klubbens instruktører

Vores instruktører er dygtige og engagerede, og brænder for kajak-sporten og for at undervise samt for alt det sjove, der følger med. De holder deres tekniske og sikkerhedsmæssige færdigheder ved lige og udvikler deres pædagogiske og didaktiske kompetencer f.eks. ved at deltage i videregående kurser, symposier og selvtræning.

  Kap- og turkajak    
  Johnny Søttrup Christensen 28 60 99 62 johnny170564@gmail.com
  Jørgen Lie 98 42 94 43 anni.lie@skolekom.dk
 
Havkajak
   
  Jacob Handberg 25 71 11 13 jacobhandberg@gmail.com
  Jacob Jensen 41 22 40 46 jacobjensen82@webspeed.dk
  Jan Michalik 21 43 78 76 jan.michalik@youmail.dk
  Lars Ullitz 40 44 96 60 lu@ullitz.com
  Jens Bregnhøj Olsen 60 37 72 57 lokoolsen@gmail.com
  Michael Eilersen 51 61 74 46 michael@eilersen.org
  Mikael Sandst Jensen 23 32 22 05 lerbaekmark@gmail.com
  Morten Kølbæk 51 36 44 34 morten.k.c@live.dk
  Morten Rævdal 30 12 85 87 m.foxvalley@gmail.com
  Per Kristensen 40 41 33 76 pbns@webspeed.dk
  Pia Nordam-Ullitz 51 25 12 44 pia@ullitz.com
  Anders Lyngshede-Larsen 61 69 15 61 Lyngshedelarsen@gmail.com
  Theresa Lyngshede 28 57 84 52 Lyngshede33@gmail.com
  Carsten Jensen 41 82 92 10 c.jensen@dadlnet.dk